HAKKIMIZDA

Firmamızı Tanıyın

Sacit Zorlu Metal Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi; 1993 yılından beri Alüminyum Sektörüne hizmet veren Tema Alüminyum’un kurucu ortaklarından Makine Mühendisi Sacit Zorlu tarafından, 2002 yılında kurulmuştur. Alüminyum Profil üretimi sektörüne Sacit Zorlu SZ Mühendislik Makine ve Metal Sanayi ticari ünvanı ile şahıs firması olarak giriş yapan ve başlangıç olarak kendi üretim kabiliyetini test etmek isteyen firma, Şekerpınar mevkiinde konumlandırılmış eski bir ekstrüzyon tesisinde, 1000 tonluk tek pres ile üretime başlamıştır. Firma o dönemde, kendi kurduğu teknik ekibin, pres üzerinde iyileştirmeler yapması sonucunda aylık 150 ton alüminyum profil üretmeyi başarmıştır. Bunun üzerine, firma yöneticilerinin alüminyum profil üretimi konusundaki kararlılığı artmış; bu kararlılık yeni ve teknolojik bir tesis kurma fikrini beraberinde getirmiştir. Yeni tesisin yapımına 2010 yılında, Sakarya 3. Organize Sanayi Bölgesi’nde başlanmıştır ve tesis 17000 m² arazi üzerinde faaliyet gösterecek şekilde konumlandırılmıştır. Başlangıç olarak 1600 tonluk yeni bir pres ile üretime başlayan tesis aylık 300 ton alüminyum profil üretmiş; ancak kısa sürede artan talep doğrultusunda kapasite artırımına ihtiyaç duyarak, üretim hattına 1200 tonluk bir pres daha eklemiş ve üretim kapasitesini aylık 500 tona çıkarmıştır.

2013 yılında, tesiste ekstrüzyon faaliyeti devam ederken, 2 adet Elektrostatik Toz Boya hattının kurulumu tamamlanmış ve buna paralel olarak, ekstrüzyon kapasitesini artırmak amacı ile 1400 tonluk 3. Presin hazırlıklarına başlanmıştır.

2016 yılına kadar SZ Mühendislik Makine ve Metal Sanayi ticari unvanı ile şahıs firması olarak ticari faaliyetini sürdüren firma, bilançosundaki yükseliş, büyüme oranları gibi sebeplerle, 2016 yılının 2. Yarısında ticari ünvanını güncelleyerek Sacit Zorlu Metal San. ve Tic. A.Ş. olarak ticari faaliyetine devam etmeye karar vermiştir.

2017 yılında 3. Presin kurulumu tamamlanmıştır; böylece, fabrikanın üretim kapasitesi 750 ton’a ulaşmıştır. Bununla birlikte aynı yıl, Eloksal hattının da kurulumuna başlayan firma, 2018 yılının ilk yarısında, hattın kurulumunu tamamlayarak, fabrikanın full kapasite ile çalışmasını sağlamıştır.

Sacit Zorlu Metal şuanda, 20’den fazla ülkeye ihracat yaparak, ismini ve kalitesini dünyaya tanıtmaya devam etmektedir.

Vizyonumuz

Global sahada, sektörümüzdeki en iyi ve en ekonomik çözüm üreten, en iyi teknik destek veren ve en hızlı hizmet sunan firma olmaktır.

Misyonumuz

Yenilikçilik, yaratıcılık ve süreklilik esasları ile üretilen, kaliteli ve güvenilir ürünlerimizi müşterilerimize ulaştırmak; asırlar geçse dahi ayakta kalarak, portföyümüzü korumak ve geliştirmektir.

Stratejimiz

İnsana ve çevreye saygılı, müşteri odaklı bir zihniyet ile kalitemizi her geçen gün daha üst seviyelere taşıyarak sürekli iyileşmek ve gelişmektir.